
6-12 lipca 2026 w Krakowie ☁️
Warsztaty Muzyki Niezwykłej to wiodący projekt Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, przeznaczony dla osób zainteresowanych muzyką liturgiczną. Chcemy pomagać wiernym w Polsce i na świecie odkrywać skarby liturgii Kościoła.
„On wstał, rozkazał wichrowi i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!». Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza” (Mk 4, 39)
Kto z nas nie tęskni za ciszą: dobrą, pełną pokoju i światła, bezpieczną? Ale jak pogodzić ciszę z warsztatami muzycznymi? Otóż nasze Warsztaty Muzyki Niezwykłej to coś więcej niż śpiewanie: to odkrywanie ŹRÓDEŁ muzyki. A muzyka liturgiczna rodzi się z dobrej ciszy przebywania w obecności Boga, ciszy pełnej Jego obecności. To tę wewnętrzną ciszę chcemy odkrywać, o niej mówić, a potem… z jej wnętrza śpiewać! Zapraszamy Was zatem na tegoroczne Warsztaty Muzyki Niezwykłej, których hasło brzmi „Nastała cisza”.
Będziemy się tu uczyć bardzo wielu rodzajów muzyki: będzie śpiew gregoriański i wschodni, będą aż cztery poziomy śpiewu wielogłosowego, będzie emisja głosu, śpiewy z repertuaru zespołu Jerycho, podstawy dyrygowania i nawet sekcja dla psałterzystów! O tajemnicach Bożej obecności w liturgicznej modlitwie Kościoła opowiadać będzie nasz konferencjonista, o. dr Dominik Jurczak OP, dziekan wydziału teologii na rzymskim Uniwersytecie św. Tomasza (Angelicum).
Przybywajcie w lipcu do dominikańskiego klasztoru w Krakowie – formularz zgłoszeniowy działa do wyczerpania wolnych miejsc w poszczególnych sekcjach. Przekażcie nasze zaproszenie także wszystkim przyjaciołom i znajomym, dla których może okazać się cenne. Wasza osobista rekomendacja będzie najlepszą reklamą. Czekamy na Was w lipcu w Krakowie!

Czekamy właśnie na Ciebie!
Zgłoś się na tegoroczne Warsztaty Muzyki Niezwykłej i dołącz do około 500 pasjonatów muzyki liturgicznej z Polski i nie tylko, którzy spotkają się w pierwszej połowie lipca w Krakowie. Wystarczą cztery proste kroki:
Zaplanuj dobry czas
Zaplanuj swoje uczestnictwo w dniach 6-12 lipca (zameldować się najlepiej już 5.07). Program obejmuje codzienne zajęcia od 7:30 do około 21:30, z przerwą na obiad i kolację. Jeśli nie możesz wziąć udziału w całych warsztatach, możesz wybrać jeden z bloków: 6-8 lub 9-12 lipca.
Wypełnij go treścią
Przeczytaj dokładnie opisy na tej stronie i wybierz sekcję tematyczną na zajęcia południowe i popołudniowe oraz poziom chóru na zajęcia poranne. Sekcję wybierasz na całe uczestnictwo i nie będzie można zmienić w trakcie. Można wykupić także konsultacje indywidualne z emisji głosu lub kompozycji.
Wybierz noclegi i zakupy
Zdecyduj czy mamy zarezerwować dla Ciebie noclegi w komfortowym hotelu studenckim (ok. 20 minut miłym spacerem lub dojazd tramwajem) i na które noce. Na końcu formularza możesz też zamówić pamiątkowe dodatki oraz w razie potrzeby poprosić o wystawienie zaświadczenia i faktury.
Dopełnij formalności
Wypełnij dokładnie formularz zgłoszeniowy, zaznacz zgody na dole (w tym regulamin). Następnie potwierdź adres mailowy, klikając w otrzymany link i korzystając z przycisku wpłać zaliczkę (resztę wpłacisz w czerwcu). Pamiętaj, że za noclegi zapłacisz dopiero przy zameldowaniu w hotelu.
Możesz przekazać zaproszenie na Warsztaty Muzyki Niezwykłej w naszym imieniu?
Podaj swój adres, a chętnie wyślemy Ci plakaty do zawieszenia, a tutaj pobierzesz grafiki do udostępnienia.
Wybór sekcji uczestnictwa
Aby dokonać właściwego wyboru poziomu grupy należy wybrać zdanie, które najlepiej opisuje oczekiwania uczestnika.
Śpiew wielogłosowy – zajęcia w chórze
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich uczestników i prowadzone na czterech poziomach zaawansowania. Głównym celem zajęć jest poszerzenie znajomości repertuaru śpiewów liturgicznych oraz podniesienie umiejętności wokalnych.
Poziom I:
Chór początkujący
Jestem początkującym chórzystą. Chcę rozpocząć naukę od podstaw. Nie mam doświadczenia w śpiewie wielogłosowym. Chcę nauczyć się prostych liturgicznych pieśni wielogłosowych. Prowadzący: Urszula Rogala, Rafał Maciejewski.
Chór początkujący ma poranną rozśpiewkę we własnym gronie, a pozostałe – wspólną.
Poziom II:
Chór średniozaawansowany
Mam doświadczenie śpiewu wielogłosowego w chórze lub scholi. Chcę poszerzyć znajomość repertuaru o nowe lub mniej znane kompozycje i rozwinąć umiejętności świadomej pracy nad swoim głosem. Radzę sobie z zapisem nutowym – najbardziej zależy mi na doskonaleniu interpretacji utworów pod profesjonalnym okiem kompozytorów i dyrygentów.
W tym chórze znajomość czytania nut a vista jest zawsze mile widziana, ale ogólne orientowanie się w zapisie powinno być wystarczające. Prowadzący: Jan Krutul, Krystian Neścior, Łucja Nowak, Marcin Wasilewski-Kruk, Magdalena Szymańska.
Poziom III:
Chór zaawansowany
Mam doświadczenie śpiewu wielogłosowego i popularne pieśni mszalne nie stanowią dla mnie wyzwania. Chciałbym popracować nad trudniejszym repertuarem. Jestem gotowy do bycia głosem prowadzącym w swojej grupie. Chciałbym uczyć się dawnych śpiewów wielogłosowych (np. Cyprian Bazylik, Wacław z Szamotuł, repertuar kapeli wawelskich rorantystów). Ciekawi mnie ekspresja i ornamentacja w śpiewie, chciałbym poeksperymentować ze swoim głosem. Prowadzący: Bartosz Izbicki.
Poziom IV:
Chór mistrzowski
Mam wieloletnie doświadczenie śpiewu wielogłosowego, czytam nuty a vista i jestem gotowy do bycia głosem prowadzącym w swojej grupie. Chcę poświęcić czas tegorocznych warsztatów na intensywną pracę z wymagającym repertuarem, by przygotować sobotni koncert w Bazylice Trójcy Świętej. Jak zwykle, uczestnicy chóru mistrzowskiego nie wybierają sekcji tematycznej, tzn. zajęcia w tym chórze są całodzienne. Nie ma możliwości uczestnictwa w zajęciach innych sekcji. Prowadzący: o. Dawid Kusz OP i Anita Pyrek-Nąckiewicz.
Sekcje tematyczne
Oprócz zajęć ze śpiewu wielogłosowego każdy uczestnik (na poziomie chóru 1-3) zapisuje się na wybrane zajęcia specjalistyczne. Odbywają się one od poniedziałku do soboty przed i po obiedzie, przy czym struktura zajęć oraz ilość i długość przerw uzależniona jest od prowadzących poszczególne grupy.
Moje pierwsze warsztaty
Te zajęcia można potraktować jako kontynuację śpiewu wielogłosowego na poziomie I. Wtedy: Chcę poznać elementy muzyki, brać udział w ćwiczeniach rytmicznych, poznać podstawy właściwej emisji głosu, dowiedzieć się jak kształcić swój słuch muzyczny, a także zacząć śpiewać proste liturgiczne utwory czterogłosowe.
Lub dla osób, które mają w perspektywie pracę z początkującymi zespołami. Wtedy: Chcę, pod okiem doświadczonych muzyków, dowiedzieć się jak pracować z osobami, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze śpiewem w kościele. Poznać ćwiczenia umuzykalniające i podstawowe zasady pracy ze scholą.
Prowadzący: Urszula Rogala, Rafał Maciejewski.
Wybieram tę sekcję →
Sekcja psałterzystów
Chcę zacząć posługiwać – lub udoskonalić moją posługę – śpiewając psalm responsoryjny na Mszy św. Chcę poznać nowe melodie i kryteria ich doboru. Chcę też wziąć udział w ćwiczeniach z emisji głosu i poznać pomocne strategia radzenia sobie ze stresem śpiewu solowego pod okiem doświadczonego kantora. Prowadzący: Marcin Wasilewski-Kruk.
Wybieram tę sekcję →
Emisja głosu
Chcę poznać zasady wydobywania głosu w śpiewie, zdobyć lub poszerzyć wiedzę dotyczącą rezonatorów, oddychania przeponowego, nauczyć się jak lepiej śpiewać i jak rozśpiewywać zespół; poznać podstawy pracy nad głosem różnymi metodami. Prowadząca: Agnieszka Panas.
Wybieram tę sekcję →
Śpiew gregoriański (po angielsku)
Chcę doskonalić znajomość śpiewu gregoriańskiego, uczyć się bardziej zaawansowanych propriów mszalnych w oparciu o paleograficzne notacje rytmiczne; chcę współprzygotowywać liturgię warsztatową. Prowadzący: dr hab. Susi Ferfoglia, prof. UPJPII (schola żeńska), prof. dr hab. Michał Sławecki (schola męska). Uwaga: w tym roku sekcja będzie prowadzona w języku angielskim (język wykładowy prowadzącego).
Wybieram tę sekcję →
Pieśni zespołu „Jerycho”
Chcę uczyć się pieśni wielogłosowych z repertuaru zespołu „Jerycho”. Lubię śpiew ludowy lub do niego nawiązujący, nie boję się śpiewać pełnym głosem (albo chcę tego spróbować). Chcę też wziąć udział w przygotowaniu prezentacji – modlitwy śpiewem, która odbędzie się podczas warsztatów w czwartkowe popołudnie. Prowadzący: Bartosz Izbicki.
Wybieram tę sekcję →
Śpiew chóralny
Te zajęcia można potraktować jako kontynuację śpiewu wielogłosowego na poziomie II. Chcę poszerzyć swój repertuar chóralny o m.in. nowe utwory zebrane z myślą o III tomie śpiewnika Niepojęta Trójco. Chcę śpiewać, śpiewać i jeszcze raz śpiewać! Prowadzący: Magdalena Szymańska, Jan Krutul, Krystian Neścior
Wybieram tę sekcję →
Podstawy dyrygowania
Chcę nauczyć się podstaw dyrygowania, co to jest schemat, na co należy zwracać uwagę prowadząc zespół. Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla osób chcących poznać podstawy techniki dyrygowania, m.in. schematy i oddech dyrygencki, auftakt, gest zakończenia. Zapraszamy również tych, którzy już dyrygują zespołami, ale chcieliby zweryfikować, usystematyzować i rozwinąć swoje umiejętności. Wymagane jest minimum roczne doświadczenie śpiewania w scholi/chórze lub wykształcenie muzyczne na poziomie I lub II stopnia.
Prowadzący: Łucja Nowak, Anita Pyrek-Nąckiewicz
Wybieram tę sekcję →
Śpiew bizantyjski
Chcę uczyć się nowych śpiewów w języku polskim bazujących na muzyce liturgicznej z tradycji chrześcijaństwa wschodniego, przygotowanych specjalnie na WMN 2026 przez Andrija Szkrabiuka. Chcę poznać specyfikę śpiewu z tradycji wschodniej pod okiem specjalisty, kantora i praktyka. Chcę przygotować i współprowadzić w piątkowy wieczór bizantyjski Akatyst ku czci Boga Ojca. Prowadzący: Andrij Szkrabiuk.
Wybieram tę sekcję →
Sekcja międzynarodowa
Już po raz szósty uruchomimy międzynarodową sekcję pod nazwą Extraordinary Music Workshop, do której zapraszamy pasjonatów śpiewu z całego świata. Oczywiście, mogą się do niej zapisywać także zainteresowane osoby z Polski, ale zajęcia i konferencje prowadzone będą w języku angielskim. Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są na oddzielnej stronie.
Wybieram tę sekcję →
Dla posługujących przy ołtarzu
Równolegle z warsztatami muzycznymi organizujemy Warsztaty Celebracji Liturgicznej dla ceremoniarzy, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., zakrystianów, animatorów i wszelkich pasjonatów liturgii. Więcej informacji na stronie projektu.
Wybieram tę sekcję →
Konsultacje indywidualne z emisji głosu
Chcę zostać przesłuchany i mieć możliwość dowiedzenia, co mogę zrobić, aby lepiej korzystać z mojego głosu. Każde konsultacje trwają 30 minut i są dodatkowo płatne. Prowadzący: Agnieszka Panas, Magdalena Szymańska, Olga Sołowij.
Zapisuję się z konsultacjami →
Konsultacje indywidualne z propedeutyki kompozycji
Piszę utwory z myślą o wykonywaniu ich w ramach liturgii. Chciałbym je pokazać komuś z doświadczeniem z zakresu kompozycji muzyki liturgicznej i sakralnej. Usłyszeć opinię i wskazówki co do kierunku dalszej pracy. Każde konsultacje trwają 30 minut i są dodatkowo płatne. Prowadzący: Bartosz Izbicki (po polsku), Mark Nowakowski (język angielski i polski).
Zapisuję się z konsultacjami →
Konferencje dla uczestników
Przez całe warsztaty konferencje nawiązujące do tematu tegorocznych warsztatów głosił będzie o. dr Dominik Jurczak OP: liturgista, absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego Anselmianum, obecnie dziekan Wydziału Teologicznego na Papieskim Uniwersytecie Św. Tomasza Angelicum w Rzymie. Jest przewodniczącym Międzynarodowej Komisji Liturgicznej Zakonu Kaznodziejskiego oraz Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2016-2019 był prezesem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, a od tego czasu pozostaje bliskim współpracownikiem. W 2024 roku został wybrany Przewodniczącym Rady Dziekanów i Rektorów Papieskich Rzymskich Wydziałów Teologicznych, jest wicedyrektorem czasopisma naukowego Ecclesia Orans.
Dla wszystkich uczestników →
Wolontariat podczas warsztatów
Dzięki ofiarnemu zaangażowaniu wolontariuszy – Asystentów Uczestnika – możemy skutecznie zorganizować nasze warsztaty. Zapraszamy Cię do tego wyjątkowego grona – prawdopodobnie nie zabraknie nam pracy od maja do połowy lipca. Nie przewidujemy możliwości łączenia uczestnictwa w warsztatach i wolontariatu w tym samym czasie, ale jeśli chcesz zaangażować się w wolontariat, szczegóły znajdziesz na tej stronie.
Jeśli nadal masz wątpliwości co do wyboru sekcji, napisz do nas – w tej sprawie wyłącznie na adres [email protected] (kontakt w pozostałych sprawach znajdziesz na dole strony).
Program dnia
Poniżej przedstawiamy program dnia Warsztatów Muzyki Niezwykłej w 2026 roku (może ulec nieznacznym modyfikacjom).
-
Poniedz.-środa
Niedziela, 5.07: godz. 16:00-19:00 – recepcja uczestników
Poniedziałek, 6.07: godz. 7-13 i 14-19 recepcja (dla przyjeżdżających w poniedziałek)7:30-8:00 jutrznia (bazylika)
czas na śniadanie
9:00-9:25 rozśpiewanie
9:30-11:30 chór
11:45-13:00 warsztaty w sekcjachprzerwa na obiad
14:30-15:45 warsztaty w sekcjach
16:00-17:00 próba do mszy (bazylika)
17:00-18:00 Msza (bazylika)
18:00-18:25 (około) nieszpory (bazylika)
18:25-19:00 konferencja (bazylika)przerwa na kolację
Poniedziałek: 20:15-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu
Wtorek: 20:30-21:30 adoracja dla chętnych / prezentacja Dr. Nowakowskiego
Środa: 20:15-21:30 koncert zespołu Sancta Trinitas i Henryka Krawczyka -
Czwartek
7:00-13:00 recepcja (dla przyjeżdżających w czwartek, na II blok)
7:30-8:00 jutrznia (bazylika)
czas na śniadanie
9:00-9:25 rozśpiewanie
9:30-11:30 chór
11:45-13:00 warsztaty w sekcjachprzerwa na obiad
14:30-15:45 warsztaty w sekcjach
16:00-17:00 nabożeństwo z sekcją pieśni Jerycho (bazylika)
17:00-17:30 konferencja (kapitularz)przerwa na kolację
19:30-20:00 wprowadzenie do Mszy św. (kapitularz)
20:15-21:30 Msza święta w rycie dominikańskim (bazylika) -
Piątek
7:30-8:00 jutrznia (bazylika)
czas na śniadanie
9:00-9:25 rozśpiewanie
9:30-11:30 chór
11:45-13:00 warsztaty w sekcjachprzerwa na obiad
14:30-15:45 warsztaty w sekcjach
16:00-17:00 próba do mszy (bazylika)
17:00-18:00 Msza (bazylika)
18:00-18:25 (około) nieszpory (bazylika)
18:25-19:00 konferencja (bazylika)przerwa na kolację
20:15-21:30 nabożeństwo bizantyjskie
-
Sobota
czas na śniadanie
8:00-9:00 jutrznia (Katedra Wawelska)
9:00-9:25 rozśpiewanie
9:30-11:30 chór
11:45-13:00 warsztaty w sekcjachprzerwa na obiad
14:30-15:45 warsztaty w sekcjach
16:00-17:00 próba do mszy (bazylika)
17:00-18:00 Msza (bazylika)
18:00-18:25 (około) nieszpory (bazylika)
18:25-19:00 konferencja (bazylika)przerwa na kolację
20:30-21:30 koncert chóru mistrzowskiego
-
Niedziela
czas na śniadanie
8:30-9:00 jutrznia (kapitularz)
9:00-9:25 rozśpiewanie
9:30-11:30 chór
11:45-13:00 warsztaty w sekcjachprzerwa na obiad
14:30-15:40 prezentacja sekcji
15:30-16:45 Msza św. na zakończenie (bazylika)
Transmisja na żywo
Planujemy transmitować na żywo Mszę świętą kończącą tegoroczne Warsztaty Muzyki Niezwykłej w Bazylice Świętej Trójcy przy Stolarskiej w niedzielę 12 lipca 2026. Zapraszamy do obecności na żywo w Krakowie lub do śledzenia transmisji.
Zgłoszenia i zasady uczestnictwa
Ilość miejsc w poszczególnych sekcjach jest ograniczona, dlatego zachęcamy, aby nie zwlekać z decyzją o zgłoszeniu się. Zapisy rozpoczynają się 20.04.2026 w południe.
Dogodne noclegi
od 70 złKomfortowy nocleg w Hotelu Studenckim Żaczek
- Cena osoba/noc w pok. 2-/3-/4-os.
- Pokoje jednoosobowe 150 zł/noc
- Łazienka w pokoju, bezpłatne Wi-Fi
- 20 minut spacerem lub tramwaj
Uczestnictwo
817 zł 6-12.07.2026Cały tydzień zajęć z wybitnymi specjalistami.
- Przedpołudniowe zajęcia w chórze
- Sekcje tematyczne do wyboru
- Konferencje i wspólna modlitwa
- Sekcje polskie lub międzynarodowa
Jeden blok
od 539 złTrzy dni pełne zajęć z wybitnymi specjalistami.
- Tylko pierwszy blok (pon.-śr.): 539 zł
- Tylko drugi blok (czw.-niedz.): 604 zł
- Pełny pakiet uczestnika ze śpiewnikiem
- Opcjonalne konsultacje po 130 zł
Dołącz szybko i wygodnie
1. Przeczytaj opis i odpowiedzi na pytania na tej stronie. Wszystkie wiadomości i same warsztaty będą w języku polskim (można także wybrać w tym roku sekcję w języku angielskim).
2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy – kluczowe są poprawne dane kontaktowe i akceptacja regulaminu. Odbierz maila i kliknij w link, aby potwierdzić swój adres e-mail.
3. Opłać zaliczkę i zakupy (konsultacje, pamiątki) – Blikiem, kartą albo e-przelewem (aby otrzymać link do płatności w EUR, USD lub GBP albo dane do przelewu, prosimy o kontakt).
4. Resztę kwoty wpłacisz na początku czerwca – do zobaczenia w lipcu w Krakowie! Jeśli zamierzasz przyjechać z inną osobą, musi ona oddzielnie wypełnić cały formularz.
Tegoroczni prowadzący
To już jedenasta edycja
Z przyjemnością przypominamy Wam reportaż z wcześniejszych Warsztatów Muzyki Niezwykłej – organizujemy je od 2013 roku. Zobaczcie, jak było!
Zostań Mecenasem Muzyki Niezwykłej
Jeśli nie możesz wziąć udziału w tegorocznych warsztatach, ale idea jest Ci bliska, prosimy Cię o wsparcie organizacji wydarzenia. Każda złotówka jest dla nas ważną pomocą w przygotowaniach!
Partnerzy, wspierający tegoroczną edycję
Wirtualna rozśpiewka
Zachęcamy do śledzenia naszego cyklu nagrań „Nowe rolki DOLu”, w ramach którego regularnie publikujemy nasze wykonania utworów, które mogą stać się inspiracją dla Waszych wspólnot. Na stronie znajdziecie także nuty lub ich źródło.
„Facta est tranquillitas”
Zarejestrowani uczestnicy otrzymują kod rabatowy na wszystkie produkty w naszym sklepie internetowym – zapraszamy!
- Wszystkie kategorie
- Inne książki
- Nasze produkty
- Polecane
- Pozostałe
- Wydarzenia
- Dla uczestników Mysterium fascinans
- Dla uczestników Rekolekcji Liturgicznych dla Rodzin
- Dla uczestników Warsztatów Muzyki Niezwykłej
- Dla uczestników Warsztaty Celebracji Liturgicznej
- Msze wotywne
- Mysterium fascinans – wokół rekolekcji
- Nagrania z rekolekcji Mysterium fascinans
- Pakiet mistagogiczny
- Pakiet teologiczny
- Publikacje po rekolekcjach MF
- Publikacje po rekolekcjach MF (pakiet)
- Warsztaty Muzyki Niezwykłej
- zDOLni
Odpowiedzi na pytania o warsztaty, sekcje, materiał muzyczny
1. Czy zajęcia z bloku I i II w tej samej sekcji się pokrywają tematycznie?
Nie, rytm zajęć w grupach będzie podporządkowany zaplanowanemu repertuarowi, dlatego zajęcia w bloku II będą kontynuacją zajęć z bloku I. Prowadzący będzie pracował w bloku II nad nowym repertuarem, dlatego można zapisać się na obydwa bloki, ale też można wybrać tylko pierwszy lub tylko drugi.
2. Czy po zgłoszeniu się, ale przed warsztatami można zmienić wybór bloków lub sekcji?
Nie gwarantujemy zmian, ale jeśli będziemy dysponować wolnymi miejscami, co najmniej do połowy czerwca możemy indywidualnie ich dokonywać. W miarę wolnych miejsc można też przed rozpoczęciem warsztatów rozszerzyć uczestnictwo z jednego bloku do dwóch (w tym celu prosimy o kontakt mailowy), przy czym obniżona opłata za uczestnictwo w obydwu blokach dotyczy tylko zgłoszeń składanych od razu na obydwa bloki.
3. Czy muszę uczestniczyć we wszystkich zajęciach?
Nie, nie sprawdzamy obecności podczas zajęć, a uczestnictwo zawsze jest decyzją uczestnika – choć oczywiście zachęcamy do obecności tak, aby skorzystać jak najwięcej. Zajęcia będą trwały codziennie od 7:30 (w weekend nieco poźniej) do około 21-22 (w niedzielę do 17), z przerwą na obiad codziennie od 13:00 do 14:30 (szczegółowy plan godzinowy jest dostępny powyżej na tej stronie).
4. Czy po zgłoszeniu się, ale przed warsztatami można zmienić wybór bloków lub sekcji?
Nie gwarantujemy zmian, ale jeśli będziemy dysponować wolnymi miejscami, do około połowy czerwca możemy indywidualnie ich dokonywać. W miarę wolnych miejsc można też przed rozpoczęciem warsztatów rozszerzyć uczestnictwo z jednego bloku do dwóch (w tym celu prosimy o kontakt mailowy), przy czym obniżona opłata za uczestnictwo w obydwu blokach dotyczy tylko zgłoszeń składanych od razu na obydwa bloki.
5. Dlaczego w formularzu nie mogę wybrać sekcji tematycznej – czy to awaria?
Nie, nie ma możliwości wyboru sekcji tematycznej po wybraniu chóru mistrzowskiego, ponieważ ma on charakter intensywnego przygotowania materiału do sobotniego koncertu, a zajęcia trwają w czasie gdy pozostali uczestnicy mają zajęcia w chórach i w sekcjach. Nie oznacza to więc, że organizator pozbawia uczestników z tego chóru części zajęć, ale że prowadzący zaplanował więcej zajęć w ramach chóru mistrzowskiego i pokrywałyby się one z zajęciami w sekcjach.
6. Czy coś konkretnego muszę zabrać?
Nie, nie wymagamy nic konkretnego poza pozytywnym nastawieniem! W cenie uczestnictwa zapewniamy identyfikator i śpiewnik, więc o wszystko poza tym trzeba zadbać we własnym zakresie – np. chcąc robić notatki, warto mieć ołówek lub długopis i ewentualnie notes (w śpiewniku jest trochę miejsca na notatki); przyda się też pewnie butelka na wodę.
7. Czy mogę wybrać się na tę samą sekcję, w której już uczestniczyłem?
Tak, każda edycja Warsztatów Muzyki Niezwykłej to ogrom nowego materiału. Tak jest w przypadku wszystkich sekcji, zwłaszcza jeśli zmieniają się prowadzący. Również w sekcji pieśni zespołu Jerycho prowadzący przewidzieli wiele nowości, choć niektóre utwory się powtórzą.
8. Nie mam doświadczenia śpiewania w chórze ani żadnego przygotowania muzycznego, ale pociąga mnie muzyka liturgiczna. Czy te warsztaty będą dla mnie odpowiednie?
Tak, z myślą o takich właśnie osobach od lat prowadzimy sekcję „Moje pierwsze warsztaty”. Jeśli masz słuch muzyczny (np. na Mszy śpiewasz w ławce i dotychczas nikt Ci nie zwrócił uwagi, że fałszujesz, potrafisz też powtórzyć usłyszaną prostą melodię czy rytm), to zapraszamy Cię do chóru I i sekcji „Moje pierwsze warsztaty”, gdzie prowadzący pomogą Ci postawić pierwsze kroki w śpiewie chóralnym.
9. Czy mogę wybrać dowolną konfigurację sekcji i chóru?
Tak, choć jedynym wyjątkiem jest wybór chóru na poziomie mistrzowskim – tu podobnie jak w 2023 i 2025 roku nie ma możliwości wyboru sekcji tematycznej, ponieważ ten chór ma charakter intensywnego przygotowania materiału do sobotniego koncertu, a zajęcia trwają w czasie gdy pozostali uczestnicy mają zajęcia w chórach i w sekcjach.
Żaden inny chór nie wymusza wyboru określonej sekcji. Formularz zgłoszeniowy zasugeruje w niektórych przypadkach wybór chóru (np. sekcja moje pierwsze warsztaty to zazwyczaj chór na poziomie podstawowym, śpiew wielogłosowy i Jerycho – zaawansowanym lub średniozaawansowanym), ale wybór ten można zmienić. Sekcję i chór wybiera się na całe uczestnictwo i nie ma możliwości wyboru dwóch różnych na poszczególne bloki (w szczególnych, uzasadnionych przypadkach prosimy o indywidualny kontakt z opisem okoliczności).
10. Czy mam się gdzieś zgłosić po przyjechaniu do Krakowa?
Tak, rejestracja uczestników odbędzie się w krużgankach klasztoru oo. Dominikanów (ul. Stolarska 10, Kraków). Podobnie jak w minionych latach, uczestnicy pierwszego lub obydwu bloków będą rejestrować się w przededniu warsztatów (niedziela, 5.07.2026, godz. 16:00-19:00), a tylko drugiego bloku – w środę (8.07, godz. 16:00-19:00); umożliwimy też rejestrację osobom przyjeżdżającym w dniu rozpoczęcia zajęć od rana. Dopiero po odebraniu identyfikatora w recepcji będzie można wziąć udział w zajęciach.
11. Nadal nie wiem, którą sekcję wybrać
Jeżeli nadal masz pytanie dotyczące muzycznego/merytorycznego aspektu warsztatów, napisz na adres [email protected] (to jedyny sposób na merytoryczne przedyskutowanie wyboru sekcji) – w pozostałych sprawach (technicznych, finansowych) prosimy pisać na adres [email protected] lub najlepiej kontaktować się poprzez czat na dole strony.
12. Do you have Workshop offer in English?
Yes, we do! Feel invited for Extraordinary Music Workshop – you can find all the details on it’s website: extraordinary.music.
Odpowiedzi na pytania o zgłoszenia, płatności, rezygnacje
13. Czy są jeszcze miejsca?
Tak, jeśli formularz umożliwia przesłanie zgłoszenia do wybranej przez Ciebie sekcji, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca. Kiedy ich zabraknie, niezwłocznie przestaniemy przyjmować zgłoszenia do tej sekcji (ale będzie można wybrać inną). Nie przewidujemy tworzenia listy rezerwowej dla osób oczekujących na zwolnienie się miejsca w danej sekcji.
14. Czy opłaty obejmują nocleg, wyżywienie, dojazd?
Nie, opłata za uczestnictwo obejmuje udział w zajęciach i pozwoli nam na pokrycie części kosztów organizacyjnych (w tym zwłaszcza wynagrodzeń dla prowadzących). Noclegi w atrakcyjnej cenie (do wyczerpania miejsc) można zamówić bezpośrednio w formularzu zgłoszeniowym, natomiast posiłki uczestnicy organizują we własnym zakresie, zgodnie ze swoimi preferencjami.
15. Czy, chcąc zarezerwować sobie zawczasu miejsce, mogę przesłać teraz formularz, a przelew zlecić w przyszłym miesiącu?
Nie, prosimy bowiem zwrócić uwagę, że zgłoszenie jest wpisywane na listę dopiero po zaksięgowaniu wpłaty zaliczki (a nie w momencie przesłania formularza) – prosimy więc, aby dokonywać wpłat w możliwie krótkim czasie po przesłaniu zgłoszenia (najlepiej bezpośrednio lub w ciągu 24 godzin). Wcześniejsze przesłanie formularza niczego nie przyspieszy, nie stanowi też rezerwacji miejsca. Nie przyjmujemy też płatności w ratach.
16. Czy, aby przesłać zgłoszenie, muszę zarejestrować konto?
Nie jest to wymagane, ale w 2026 roku wprowadziliśmy taką możliwość i zdecydowanie do tego zachęcamy. Posiadanie bezpłatnego konta umożliwia łatwy, a jednocześnie bezpieczny dostęp do swoich zgłoszeń i danych, a nie wiąże się z żadnymi opłatami ani dodatkowym udostępnianiem swoich danych – poza zakresem wymaganym przez zgłoszenie.
17. Kwota widoczna w podsumowaniu formularza i faktyczna kwota do zapłaty różnią się. To chyba jakiś błąd?
Nie; przy wypełnianiu formularza prosimy tylko o uregulowanie zaliczki za uczestnictwo i ewentualnych opłat za zakupy (konsultacje, pamiątki); pozostałą część opłaty można przesłać na początku czerwca (w przypadku osób zgłaszających się w czerwcu i lipcu – od razu należy uiścić całą opłatę). Ponadto, jeśli zamówiony został nocleg, kwoty muszą się różnić, ponieważ opłatę za uczestnictwo pobieramy z góry przez internet, a należność za noclegi uiścisz dopiero po przyjeździe na miejsce (za noclegi zapłacisz w recepcji). W podsumowaniu formularza celowo podajemy całkowity koszt, aby uczestnik wiedział, ile będzie go kosztowało uczestnictwo w wydarzeniu (rezerwacja noclegu jest zobowiązująca).
18. Czy muszę od razu zapłacić całość kwoty?
Nie, podczas przesyłania formularza prosimy o wpłatę jedynie bezzwrotnej zaliczki (i opłat za ewentualne zakupy dodatkowe). Pozostałą część opłaty można opłacić do 9 czerwca (osoby zgłaszające się po tym terminie wpłacają od razu całą kwotę), natomiast płatność za noclegi odbywa się przy zameldowaniu w hotelu (za wyjątkiem zaliczki przy rezerwacji pokoju jednoosobowego). Prosimy pamiętać o dopłacie – wyślemy mailowe przypomnienie, ale termin wpłaty obowiązuje nawet gdyby do kogoś takie powiadomienie nie dotarło.
19. Czy jeśli nie pamiętam adresu strony lub zmieniły się dane, mam przesłać nowe zgłoszenie?
Nie, nasz system nie przyjmie drugiego zgłoszenia z tym samym adresem e-mail. Prosimy o indywidualny kontakt, wtedy pomożemy przy dostępie do strony zgłoszenia lub wprowadzimy zmiany w dotychczasowym zgłoszeniu.
20. Mimo zlecenia przelewu w banku, nie otrzymałem mailowego potwierdzenia, a na stronie moja wpłata nie jest odnotowana. Czy mam się niepokoić?
Nie; jeżeli zlecasz przelew ze swojego banku, może upłynąć nawet kilka dni roboczych zanim dotrze na nasze konto, dlatego prosimy odczekać co najmniej 5 dni roboczych przed zgłoszeniem nam problemu z wpłatą.
21. Po kilku dniach oczekiwania nadal nie otrzymałem mailowego potwierdzenia. Czy wysyłać nowe zgłoszenie?
Nie; niekiedy mailowe potwierdzenia wpadają do folderu „Spam” (poczta śmieciowa) – tam więc należy w pierwszej kolejności sprawdzić. Jeśli mimo wszystko nie ma maila od nas, prosimy o indywidualny kontakt – wyślemy go ponownie.
22. Czy możecie mi podać dane do przelewu?
Tak, link do dokonania wpłaty znajduje się na stronie zgłoszenia, ale dostępny jest dopiero po potwierdzeniu adresu e-mail (którego nie można pominąć). Jeśli dane nie są wystarczające, prosimy o indywidualny kontakt z podaniem numeru zgłoszenia. Prosimy nie dokonywać wpłat na inne konta, niż podane na stronie zgłoszenia.
23. Czy zgłosić się może osoba niepełnoletnia?
Tak, co prawda Warsztaty Muzyki Niezwykłej kierujemy do uczestników od 16 roku życia, aczkolwiek jeśli sami zainteresowani i ich rodzice uznają, że formuła będzie odpowiednia dla młodszych uczestników – z naszej perspektywy nie ma przeszkód, przy czym: a) należy pamiętać że warsztaty to zasadniczo całodzienne ćwiczenia śpiewu – formuła jest dostosowana do dorosłych uczestników; b) nie zapewniamy formalnej ani faktycznej opieki, więc zazwyczaj młodsi uczestnicy uczestniczą w warsztatach razem z opiekunem (który też jest zapisanym uczestnikiem); c) każdy niepełnoletni uczestnik przy zameldowaniu musi przedłożyć pisemną zgodę opiekunów według otrzymanego wzoru (nawet jeśli uczestniczy z rodzicem) – brak tego dokumentu uniemożliwi uczestnictwo w jakichkolwiek zajęciach; d) nie jest możliwa rezerwacja noclegu w hotelu ani akademiku przez nasze pośrednictwo bez obecności osoby dorosłej.
24. Czy mogę otrzymać fakturę?
Tak, oczywiście możemy wystawić fakturę za otrzymaną płatność (zarówno za zaliczkę, jak i końcową wpłatę, w tym także zakupy). Jeśli potrzebujesz faktury, po opłaceniu zgłoszenia prześlij dane do jej wystawienia (dane płatnika, a w przypadku firmy/instytucji także numer NIP) na adres [email protected] (koniecznie wpisując w temacie numer zgłoszenia).
Odpowiedzi na pytania o zakwaterowanie, pobyt itd.
25. Czy organizatorzy zapewniają nocleg w Krakowie?
Tak, choć Dominikański Ośrodek Liturgiczny ani Klasztor Dominikanów nie udostępniają miejsc noclegowych ani wyżywienia, jednak zarezerwujemy noclegi w korzystnych cenach w komfortowym Hotelu Studenckim dla wszystkich zainteresowanych, do wyczerpania miejsc. Wszystkie pokoje są wyposażone w łazienkę; należy mieć na uwadze, że standard zakwaterowania i wyposażenia pokoju jest adekwatny do miejsca (hotel studencki, akademik – jednak o wyższym standardzie niż w ubiegłym roku w Warszawie).
Rezerwację można złożyć wypełniając formularz zgłoszeniowy na warsztaty, a płatność następuje po przyjeździe, w recepcji. Zależnie od zainteresowania, będziemy udostępniać kolejne lokalizacje noclegów, dlatego nie jest pewne, że wszyscy uczestnicy będą nocować w jednym miejscu.
26. Czy mogę rozszerzyć daty noclegów?
Tak, noclegi można domówić w dowolnym momencie do końca czerwca pod warunkiem, że będziemy dysponować wolnymi miejscami – wystarczy napisać do nas wiadomość w tej sprawie (najpóźniej w czerwcu; prosimy wysłać ją z adresu podanego w formularzu i wpisać w temacie pełny numer zgłoszenia). Prosimy pamiętać, że rezerwacja noclegów w zgłoszeniu jest zobowiązująca, tzn. w przypadku braku rezygnacji do czasu zgłoszenia przez nas listy nocujących, ich koszt będzie trzeba pokryć niezależnie od wykorzystania.
27. Czy mogę przyjść do hotelu prosto z pociągu?
Tak, z noclegu można skorzystać w zgłoszonych w formularzu dniach (data początkowa jest dniem zameldowania, a końcowa – dniem wymeldowania). W razie potrzeby, od lipca (w tym w czasie warsztatów) pobyt można przedłużyć indywidualnie w recepcji według standardowych stawek (niekoniecznie w preferencyjnych cenach dla uczestników). Doba hotelowa trwa od godz. 14:00 do godz. 10:00 dnia następnego, ale hotel posiada bezpłatną przechowalnię bagażu, z której można skorzystać w dniu zakwaterowania oraz wykwaterowania, natomiast recepcja jest całodobowa.
28. Czy organizatorzy zapewniają parking w Krakowie?
Nie ma żadnych dostępnych miejsc parkingowych na terenie Klasztoru Dominikanów ani w Ośrodku. W tym roku nie będzie też miejsc pod hotelem ze względu na przedłużający się remont parkingu. Na terenie znacznej części Krakowa (w tym w okolicy hotelu) obowiązuje strefa płatnego parkowania, a wjazd do ścisłego centrum (gdzie znajduje się klasztor) jest zakazany i często kontrolowany. Pobliskie parkingi płatne znajdują się m.in. przy pl. Wszystkich Świętych (wjazd od ul. Poselskiej 28), ul. Westerplatte 18, pl. Na Groblach 24 (całodobowy, 600 zadaszonych miejsc, płatność kartą) oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Żaczka – pod Muzeum Narodowym, al. Adama Mickiewicza 18 (150 zadaszonych miejsc, płatność kartą).
29. Czy podczas warsztatów otrzymam pełne wyżywienie?
Nie, wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie; można przy tym skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej w sercu Krakowa. Naszym uczestnikom przedstawiamy również specjalną ofertę gastronomiczną przygotowaną przez lokale partnerskie – to kilkadziesiąt zaufanych i sprawdzonych restauracji i kawiarni w pobliżu klasztoru, z których można skorzystać w porze obiadowej, na kolację czy w dowolnym innym momencie. Aby uzyskać rabat, wystarczy okazać aktualny identyfikator uczestnika.
Wszystkim uczestnikom w ciągu siedmiu intensywnych dni warsztatowych zapewniamy nieodpłatnie dobrą kawę i wodę w naszych pomieszczeniach oraz przy Osiołku – kawowym foodtracku w klasztornym ogrodzie.
30. Czy możecie mi podać dane do płatności za noclegi?
Nie, prosimy nie regulować przed przyjazdem kosztu pobytu – wpłaty należy dokonać z góry przy zameldowaniu w recepcji. W przypadku jednak zlecania przelewu prosimy o przedstawienie w recepcji hotelu wydrukowanego potwierdzenia. W żadnym przypadku nie należy wpłacać kwoty za noclegi na konto organizatora.
31. Czy muszę opłacić z góry cały nocleg?
Nie, opłatę za miejsce w pokoju dwuosobowym (lub większym) uregulujesz w recepcji miejsca noclegu, rozpoczynając pobyt (płatność z góry za zadeklarowaną w formularzu rezerwację). W przypadku pokoju jednoosobowego, przy zgłoszeniu pobieramy zaliczkę za nocleg (jest ona dopisywana do zaliczki za uczestnictwo w warsztatach), natomiast pozostałą część opłaty uiścisz również w recepcji miejsca noclegu.
32. Czy mogę zamówić posiłki w miejscu noclegu?
Nie, co prawda Hotele Studenckie oferują wyżywienie, ale my nie pośredniczymy w ewentualnej rezerwacji. Wynika to z faktu, że zazwyczaj dużo wygodniej jest skorzystać z posiłków w pobliżu klasztoru (miejsca zajęć warsztatowych), niż iść specjalnie ok. 15 minut na obiad. Oczywiście jednak, można poszczególne posiłki uzgodnić w recepcji hotelu – zwłaszcza śniadania, które mogą okazać się wygodnym rozwiązaniem, my jednak nie pośredniczymy w ich zakupie, nie gwarantujemy dostępności ani zniżek.
33. Mam inne pytania
Jeżeli nadal masz pytanie dotyczące warsztatów, skorzystaj z czatu lub formularza na dole tej strony lub napisz na adres [email protected], koniecznie wpisując w temacie wiadomości pełny numer zgłoszenia (zmiany w zgłoszeniach planujemy dokonywać maksymalnie do końca czerwca).
Osiołek w ogrodzie
Uczestnicy zeszłorocznych Warsztatów Muzyki Niezwykłej chyba już nie wyobrażają sobie naszego wydarzenia bez Osiołka Ewangelizacyjnego – czyli niepowtarzalnego multimedialnego foodtrucka – w klasztornym ogrodzie. Bardzo się cieszymy, że i w tym roku będzie nam towarzyszył i nie możemy się doczekać pierwszego kubka aromatycznej kawy!
Zajęcia będą odbywać się
w Klasztorze Ojców Dominikanów
ul. Stolarska 12, Kraków
Kontakt z organizatorem:
Dominikański Ośrodek Liturgiczny
ul. Stolarska 6/30, 31-043 Kraków
tel. (+48) 12 430 19 34
e-mail: [email protected]
Ważne uwagi:
1. Przed przesłaniem pytania, prosimy koniecznie przeczytać odpowiedzi na pytania, znajdujące się powyżej – w związku z dużą liczbą pytań, na te, na które odpowiedź znajduje się na stronie, z konieczności odpowiadamy na końcu.
2. Prosimy o przemyślane wybory w formularzu zgłoszeniowym – zmian w zgłoszeniach będziemy dokonywać w maju i czerwcu (w kwietniu i w lipcu zmiany nie będą możliwe) w miarę dostępności miejsc – zmianę potwierdzimy wtedy mailowo.
3. Ze względu na dużą liczbę pytań, prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.






