Warsztaty muzyki niezwykłej odbędą się już w pierwszym tygodniu września w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów. Zapisy potrwają prawie do ich rozpoczęcia. Już teraz zespół wybitnych prowadzących i długa lista uczestników pozwalają spodziewać się wyjątkowego spotkania pasjonatów muzyki liturgicznej.

– W związku z bardzo dużym zainteresowaniem i ciągle napływającymi zgłoszeniami, postanowiliśmy przedłużyć zapisy do 29 sierpnia – mówi o. Tomasz Grabowski OP, prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, która organizuje wydarzenie. – Ponieważ tak wiele ludzi z całej Polski stwierdziło, że warto przyjechać do Krakowa na nasze warsztaty, nie chcielibyśmy odmówić uczestnictwa tym, którzy spóźnią się z przesłaniem formularza – dodaje.

Warsztaty muzyki niezwykłej to łącznie 50 godzin zajęć, w tym 24 godziny zajęć w sekcjach i 26 godzin zajęć wspólnych. Blisko 10 godzin wykładów i konferencji na temat muzyki liturgicznej oraz 6 wieczorów twórczych, w tym m.in.: spotkania z żywą muzyką, spotkania biesiadno-integracyjne, wieczór muzyki filmowej, zwiedzanie zabytkowego klasztoru i kościoła dominikanów z przewodnikiem. Na uczestników, oprócz bogatego programu każdego z dni, czekać będzie wybitna kadra prowadzących.

– „Na naszych warsztatach uczymy się nie tylko poszczególnych pieśni, ale konkretnych umiejętności” – mówi Agnieszka Stec, koordynatorka wydarzenia z ramienia Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. – „Czasu na to nie zabraknie, bo w odróżnieniu od większości tego typu wydarzeń, nasze potrwa nie trzy, a siedem dni” – przypomina o. Grabowski.

Na warsztaty szczególnie zapraszają prowadzący, którzy powoli kończą przygotowania: Paweł Bębenek, Marcin Bornus–Szczyciński, Magdalena Głogowska, Dawid Kusz OP, Rafał Maciejewski, Tomasz Rojek OP, Anna Siciarek, Marcin Wasilewski–Kruk. Wszyscy odpowiedzialni za zajęcia muzyczne to profesjonalni muzycy, kompozytorzy i dyrygentci lub aktywni pasjonaci muzyki liturgicznej, mający ugruntowaną wiedzę teoretyczną, poświadczoną latami praktyki.

Na szczególną uwagę zasługują dwa wieczory, które poprowadzą Jacek i Alicja Hałasowie. Pierwszy z nich to środowy koncert pieśni dziadowskich, a drugi – czwartkowy wieczór tańców korowodowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się także planowany na piątek koncert znanego zespołu muzyki dawnej Perfugium oraz Dominikańska Szkoła Patrzenia – tajemniczy punkt programu, którego mogą domyślać się uczestnicy tego rodzaju spotkań, odbywających się w minionym roku w krakowskim klasztorze dominikanów.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach są przyjmowane ostatecznie do 29 sierpnia 2013 r. włącznie. Aby dokonać zapisu, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i uiścić opłatę (organizator zaleca wpłatę poprzez DotPay, bo płatność musi zostać zaksięgowana przed rozpoczęciem warsztatów). W ramach formularza zgłoszeniowego można także zarezerwować niedrogi nocleg.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie informacyjnej.