Trwają jeszcze zapisy na drugą edycję Warsztatów Muzyki Niezwykłej, którą organizujemy w dniach 25-31 sierpnia 2014 w Krakowie. Zobacz filmowe zaproszenie ze wspomnieniami z zeszłorocznej edycji!
– Będą to wyjątkowe w skali Polski warsztaty wokalne – mówi Łukasz Serwiński z Fundacji, odpowiedzialny za koordynację przedsięwzięcia. – Będą one obejmowały łącznie ponad 100 godzin zajęć, w tym 70 godzin zajęć w siedmiu sekcjach do wyboru, blisko 40 godzin zajęć wspólnych oraz możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych u wybranych prowadzących zajęcia – dodaje.
Ważnym elementem Warsztatów Muzyki Niezwykłej będzie wykorzystanie I tomu śpiewnika „Niepojęta Trójco” jako podstawowego materiału podczas zajęć. Z tym założeniem wiąże się promocyjna – obniżona niemal o połowę – cena śpiewnika dla uczestników warsztatów.
– Uczestnicy pierwszej edycji, która odbyła się we wrześniu 2013 roku, wiedzą już doskonale, że krakowskie warsztaty to tydzień pełen wrażeń – tłumaczy Łukasz Serwiński. – Po wspólnej Jutrzni przez całe przedpołudnie trwają zajęcia w sekcjach, a po przerwie obiadowej odbywa się próba całego chóru, ale twórczo spędzamy też wieczory: na zakończenie prawie każdego dnia odbywają się spotkania z żywą muzyką (w tym roku będą aż dwa ciekawe koncerty), biesiady czy zwiedzanie klasztoru i kościoła dominikanów z przewodnikiem. W tym roku kolejne osoby mogą się o tym przekonać, biorąc udział w warsztatach – zachęca Serwiński.
Warsztaty będą podzielone na dwa bloki: 25-28 sierpnia i 29-31 sierpnia. Można wziąć udział w całym tygodniu zajęć lub tylko w wybranym bloku. Do uczestnika należy też wybór jednej z sekcji (w każdym z bloków). Do wyboru są „moje pierwsze warsztaty” – dla tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w śpiewie liturgicznym, prowadzenie scholi – zwłaszcza dla dyrygentów i animatorów, sekcja chorału gregoriańskiego i śpiewu tradycyjnego – dla początkujących i bardziej zaawansowanych oraz sekcje głosowe (sopran, alt, tenor, bas).
Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych muzyków, kompozytorów i dyrygentów oraz pasjonatów muzyki liturgicznej, mających ugruntowaną wiedzę, poświadczoną latami praktyki: Piotra Pałkę (Kraków), Urszulę Rogalę (Warszawa), Magdalenę Głogowską (Londyn), Pawła Kisiela (Kraków), Huberta Kowalskiego (Kraków), Rafała Maciejewskiego (Łódź), Katarzynę Młynarską (Opole), Tomasza Rojka OP (Kraków), Jakuba Tomalaka (Kalisz), Marcina Wasilewskiego-Kruka (Kraków), Sławomira Witkowskiego (Chorzów). Zajęcia odbywać się będą w Klasztorze oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12, Kraków).
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie projektu. Do uczestnictwa konieczne jest terminowe wypełnienie formularza, zapisy trwają od maja do 20 sierpnia lub do wyczerpania miejsc w poszczególnych sekcjach.