Czym są Warsztaty Ministrantury Niezwykłej?
W ramach Warsztatów Muzyki Niezwykłej w 2023 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy sekcję ministrancką. Chcemy kontynuować ten wartościowy projekt – mimo że ostatecznie Warsztaty Ministrantury Niezwykłej nie odbędą się w 2024 roku, mamy nadzieję zorganizować jeszcze lepszą edycję w wakacje 2025. Znów zaprosimy posługujących przy ołtarzu: ceremoniarzy, nadzwyczajnych szafarzy (świeckich pomocników w udzielaniu Komunii św.), lektorów i akolitów, kleryków, zakrystianów, animatorów i wszelkich pasjonatów liturgii w wieku od 16 lat wzwyż (nie są to rekolekcje dla najmłodszych ministrantów).
Co ciekawego będzie w programie?
Codzienna asysta na uroczystej Mszy św. z 200-osobowym chórem, spotkania z ceremoniarzami papieskimi, zwiedzanie klasztoru, katedry i opactwa; i inne propozycje. W zeszłym roku słuchaliśmy m.in. bp. Michała Janochy (biskup pomocniczy warszawski), ks. dr. Krzysztofa Marcjanowicza (ceremoniarz papieski, podsekretarz Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów), o. dr. Dominika Jurczaka OP (dziekan Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Angelicum i wykładowca Pontificio Ateneo Sant’Anselmo), ks. dr. Pawła Barana (proboszcz Katedry Wawelskiej), ks. dr. Krzysztofa Porosły i innych.
Jak się zgłosić i dopytać o szczegóły?
Wydarzenie odbędzie się jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych – zapisy ruszają wiosną poprzez ogólny formularz zgłoszeniowy (formularz dotyczy całych Warsztatów Muzyki Niezwykłej, należy wybrać sekcję ministrancką), można tam zamówić nocleg i śniadania (opcjonalnie). W drugiej edycji program będzie obejmował cały tydzień zajęć. Prosimy o zapoznanie się także z programem dnia i odpowiedziami na pytania, w pozostałych kwestiach jesteśmy do dyspozycji pod czatem i adresem [email protected].
Zobacz więcej
Od niemal 20 lat aktywnie zabiegamy o piękno liturgii. Znani jesteśmy przede wszystkim z troski o śpiew liturgiczny, ale na muzyce nasza pasja się nie kończy!
Warsztaty Ministrantury Niezwykłej poświęcone są posługom liturgicznym w ich aktualnej formie (do niedawna: formie zwyczajnej rytu rzymskiego), choć z uwzględnieniem ich całego bogactwa i kontekstu historycznego. Pasjonatom wyłącznie tzw. mszy trydenckiej i innych rytów polecamy w podobnym terminie warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi w Licheniu.
Działaj razem z nami!
Działalność Fundacji nie jest obliczona na zysk, ale na realizację misji. Staramy się pokrywać bieżące potrzeby z działalności gospodarczej, jednak projekty realizujemy wyłącznie dzięki wsparciu osób, które doceniają to, co robimy i chcą, byśmy robili to lepiej.
Zostaw nam swój adres
– będziemy Cię informować o najważniejszych nowościach