Częstuj się
Na przerwy w zajęciach przygotowaliśmy coś dla łasuchów – częstujcie się pysznymi kremami Good Noot od firmy Good Lood. Dostępne będzie także kakao, herbata i dobra kawa (smakołyki bez ograniczeń; kawę przygotowali gospodarze – księża salezjanie, ofiarę za nią można wrzucić do skarbonki przy ekspresie).
Mądrze zadbajmy o środowisko
Zachęcamy też do korzystania z ekologicznych kubków na napoje – pomagasz nam w ten sposób mądrze troszczyć się o środowisko. Prosimy o odkładanie kubków w wyznaczone miejsce w kawiarni (kubki można używać bezpłatnie, przy wynoszeniu kubka na zewnątrz kaucja wynosi 5 zł).
Korzystaj z Wi-Fi
W domu rekolekcyjnym jest dostępny bezpłatnie bezprzewodowy internet, z którego można korzystać na terenie całego obiektu: sieć SORW2021, hasło Styczen2022.
Chwal się identyfikatorem
Pamiętaj o noszeniu swojego pięknego identyfikatora w widocznym miejscu podczas całych rekolekcji, na terenie domu rekolekcyjnego. Drzwi otwieramy brelokiem przy kluczach lub kodem 1803#.
Zobacz kim jesteśmy
Jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy narzędzia do jej przeżywania w liturgii. Wierzymy, że dzięki temu odnowi się Kościół.
Odpowiedzi na częste pytania
Czy są jeszcze miejsca?
Tak, jeśli formularz umożliwia przesłanie zgłoszenia, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca. Kiedy ich zabraknie, niezwłocznie przestaniemy przyjmować zgłoszenia i otworzymy listę rezerwową.
Czy organizatorzy zapewniają zajęcia dla dzieci?
Tak, planujemy zaproponować uczestnikom w wieku od 3 lat katechezę, twórcze zajęcia i wspólną zabawę – zwłaszcza w sobotę. Dokładny kształt tych zajęć, podział na grupy itp. zależeć będzie od przekroju wiekowego dzieci. Uczestnictwo w zajęciach będzie dobrowolne i ostateczna decyzja będzie należała do rodziców (można ją zmienić nawet po zaznaczeniu odpowiedniego pola w formularzu – to dla nas informacja orientacyjna). Podobnie, jeśli zbierze się grupa najmłodszych dzieci (poniżej 2-3 lat), których rodzice będą zainteresowani, możemy brać pod uwagę organizację „żłobka” – ale tej formy nie gwarantujemy.
Czy organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie na miejscu?
Tak, każdy uczestnik będzie miał zarezerwowany nocleg i pełne wyżywienie (od piątkowej kolacji do niedzielnego obiadu włącznie) w ośrodku, w którym odbywać się będą rekolekcje. Jedynie dla najmłodszych dzieci, towarzyszących rodzicom (uczestniczących bezpłatnie) nie są przewidziane oddzielne łóżka i porcje posiłków. Nie ma możliwości uczestnictwa w rekolekcjach bez wykupienia noclegów.
Czy organizatorzy zapewniają parking?
Tak, bezpośrednio pod ośrodkiem rekolekcyjnym znajduje się parking – bezpłatny, niestrzeżony, z którego uczestnicy rekolekcji będą mogli skorzystać bezpłatnie.
Czy mogę przyjechać w przypadku konieczności zachowania diety?
Tak, dołożymy starań, aby zapewnić odpowiednie menu także dla osób, u których spożycie nieodpowiedniego posiłku zagraża zdrowiu lub życiu. Natomiast w przypadku diet wynikających z indywidualnych upodobań, gospodarze proszą o daleko idące umiarkowanie w wyrażaniu zapotrzebowań, ponieważ trudno w przypadku tak dużej grupy przygotować specyficzne posiłki dla znaczniejszej liczby osób.
Prosimy o zaznaczenie diety w formularzu zgłoszeniowym przy danych osobach – jest to dla nas informacja orientacyjna, następnie prosimy o uszczegółowienie informacji w odpowiedzi na e-mail potwierdzający przyjęcie zgłoszenia: prosimy wskazać typ diety oraz rodzaje pokarmów pożądanych i niepożądanych. W porze posiłku danie dietetyczne będzie trzeba odebrać osobiście w kuchni po wydaniu przez personel posiłku zasadniczego dla grupy.
Czy muszę uczestniczyć we wszystkich zajęciach?
Nie, nie sprawdzamy obecności podczas zajęć, a uczestnictwo zawsze jest decyzją uczestnika (lub rodziców w przypadku dzieci). Tak więc jeśli wiecie, że opieka nad dziećmi nie pozwoli Wam w uczestnictwie w całym programie dnia albo nie możecie przyjechać w piątek na rozpoczęcie lub musicie wyjechać w niedzielę przed obiadem – nie ma problemu, możecie się zgłosić i uczestniczyć w takim wymiarze, jak dla Was jest dogodny i możliwy (mając jedynie na uwadze, że nie wpłynie to na wysokość opłaty za uczestnictwo).
Czy, chcąc zarezerwować sobie zawczasu miejsce, mogę przesłać teraz formularz, a przelew zlecić w przyszłym miesiącu?
Nie, prosimy bowiem zwrócić uwagę, że zgłoszenie jest wpisywane na listę dopiero po zaksięgowaniu wpłaty (a nie w momencie przesłania formularza) – prosimy więc, aby dokonywać wpłat w możliwie krótkim czasie po przesłaniu zgłoszenia (najlepiej bezpośrednio lub w ciągu 24 godzin). Wcześniejsze przesłanie formularza niczego nie przyspieszy, nie stanowi też rezerwacji miejsca. Nie przyjmujemy też płatności w ratach.
Mimo zlecenia przelewu w banku, nie otrzymałem mailowego potwierdzenia, a na stronie moja wpłata nie jest odnotowana. Czy mam się niepokoić?
Nie; jeżeli zlecasz przelew ze swojego banku, może upłynąć nawet kilka dni roboczych zanim dotrze na nasze konto, dlatego prosimy odczekać co najmniej 5 dni roboczych przed zgłoszeniem nam problemu z wpłatą.
Po kilku dniach oczekiwania nadal nie otrzymałem mailowego potwierdzenia. Czy wysyłać nowe zgłoszenie?
Nie; niekiedy mailowe potwierdzenia wpadają do folderu „Spam” (poczta śmieciowa) – tam więc należy w pierwszej kolejności sprawdzić. Jeśli mimo wszystko nie ma maila od nas, prosimy o indywidualny kontakt – wyślemy go ponownie.
Czy możecie mi podać dane do przelewu?
Tak, dane do wpłaty są dostępne na stronie zgłoszenia, ale dostępne dopiero po potwierdzeniu adresu e-mail (którego nie można pominąć). Jeśli nie są wystarczające, prosimy o indywidualny kontakt z podaniem numeru zgłoszenia. Prosimy nie dokonywać wpłat na inne konta.
Czy muszę wpłacić z góry całą kwotę?
Nie, do rezerwacji miejsc wymagana jest jedynie wpłata zaliczki w wysokości 300 zł od zgłoszenia (rodziny). O wpłatę pozostałej części opłaty będziemy prosić dopiero w marcu.
Czy otrzymam zwrot zaliczki, jeśli się rozmyślimy?
Nie, zaliczka zasadniczo jest bezzwrotna. Zgodnie z regulaminem projektu, zwrócimy ją gdy rezygnacja nastąpi w ciągu 7 dni od zgłoszenia i jednocześnie będzie to jeszcze w styczniu 2022 roku. W bardzo poważnych sytuacjach losowych, jak np. nałożenie kwarantanny u progu rekolekcji, będziemy starać się zwrócić przynajmniej część zaliczki – będzie to jednak indywidualna decyzja, w zależności od okoliczności.
Czy mam się gdzieś zgłosić po przyjechaniu do Szczyrku?
Tak, rejestracja uczestników odbędzie się w budynku ośrodka – będzie tam czekała na Was nasza rekolekcyjna recepcja za głównym wejściem. Będziemy prosić o okazanie otrzymanego w czwartkowym e-mailu kodu QR (lub okazanie dokumentu tożsamości i numeru zgłoszenia). Prosimy pamiętać, że pokoje będą dostępne dopiero od godziny 15:00 w piątek.
Mam inne pytania
Jeżeli nadal masz pytanie dotyczące warsztatów, możesz zapoznać się z regulaminem. Zapraszamy też do skorzystania z czatu na dole strony (w dni robocze) lub napisania na adres [email protected] – z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.
Rekolekcje odbędą się w Ośrodku
Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Górka
Plac Matki Bożej Królowej Polski 1
43-370 Szczyrk
Kontakt z organizatorem:
Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
ul. Stolarska 6/30, 31-043 Kraków
tel. (+48) 12 362 69 32 wew. 7
e-mail: [email protected]