Od początku zaangażowany w działalność Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego: od 2004 roku odpowiedzialny za niego, w latach 2005-2010 jego dyrektor, a od przekształcenia w Fundację – prezes w latach 2010-2016. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego „W drodze” w Poznaniu i stały współpracownik naszej Fundacji.
Dominikanin. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Prowadzi zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Od 2013 roku, niemal co roku prowadzi rekolekcje kapłańskie w Księżówce. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, „List” i w „Teofilu”. Prowadził bloga „19te piętro” na stronie Liturgia.pl.
Jego książka Wiara w czasach zarazy jest teologicznym namysłem nad wiarą w czasach pandemii Covid-19. Współautor książek, które powstały w oparciu o serie publikowane dla dominikanie.pl: Decyzje, które zmieniły świat, Droga do zbawienia oraz książek o tematyce liturgicznej: Liturgia krok po kroku i Siedem tajemnic.
Przez wiele lat badał historię rytu dominikańskiego. W październiku 2022 roku o. mgr lic. Tomasz Grabowski OP obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. „Analiza ordo missae maioris altaris według rytu dominikańskiego w XIII wieku” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Słucha greckiego śpiewu liturgicznego, chorału gregoriańskiego i nieco innej muzyki chrześcijańskiej. Ma ormiańskie korzenie, interesują go Włochy i południowe kraje. Ceni dobrą kawę i wino, jest fanem Apple.