Polski anonim z XVI w., XX-wieczne opracowanie starożytnego greckiego Trishagionu, współczesne wielogłosowe hymny eucharystyczne i responsoria mszalne czy wreszcie części stałe Mszy św. pisane w środowisku muzycznym krakowskich dominikanów – takie bogactwo repertuaru zaprezentowali absolwenci i uczestnicy Szkoły Kantorów, studium muzyki liturgicznej prowadzonej przez naszą Fundację, podczas koncertu dyplomowego w minioną sobotę, 15 czerwca.

W dobiegającym końca roku akademickim na I roku Szkoły uczyło się 18 osób, na II – 13, a na stworzonym dodatkowo dla naszych absolwentów roku III – 8. Poznawali oni m.in. zasady muzyki, śpiew gregoriański i wielogłosowy, teologię liturgii i muzyki liturgicznej, a także kształcili się w umiejętnościach praktycznych takich jak emisja głosu, wybór repertuaru czy prowadzenie scholi.

Jeśli lubisz śpiewać i chcesz tę pasję rozwijać, jednocześnie ucząc się tego, jak włączyć się w posługę liturgiczną we własnej parafii czy wspólnocie, Szkoła Kantorów czeka na Ciebie! Zapisy ruszają już w sierpniu.