W ramach cyklu wideokomentarzy do czytań mszalnych „Chlebak” przez cały marzec 2023 można usłyszeć prezesa Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, o. Łukasza Miśko OP i wiceprezesa, o. Wojciecha Sznyka OP.
Komentarzy można słuchać na kanale YouTube Dominikanie.pl oraz w formie wygodnego w codziennym użyciu podcastu na Apple Podcasts, w aplikacji muzycznej Spotify i innych platformach.
Łukasz Miśko – do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w roku 2000. Po przyjęciu święceń i dwóch latach pracy w Jarosławiu, został skierowany do pracy w USA. Od tego czasu koncentrował się na formacji liturgicznej wiernych, wykorzystując w swojej pracy muzykę liturgiczną praktykowaną w polskich środowiskach dominikańskich, zwłaszcza w pracy z uczniami i studentami amerykańskich uniwersytetów. W lipcu 2019 roku powrócił do Polski, aby objąć stanowisko prezesa Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Podczas kapituły prowincjalnej w lutym 2022 roku został mu powierzony urząd prowincjalnego promotora liturgii, a w połowie roku powrócił do Krakowa. Od 2020 roku jest członkiem Podkomisji ds. Muzyki Liturgicznej, działającej przy Komisji Liturgicznej Zakonu. Rozmiłowany w pielgrzymowaniu szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii.
Wojciech Sznyk jest dominikaninem, filozofem i muzykiem. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich. Pracownik Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w latach 2015-2016, a następnie od połowy 2018 r. wicedyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Obecnie także liturgista klasztoru krakowskiego, koordynator Szkoły Kantorów, opiekun grupy chorałowej Vigilantes i Bractwa San Clemente. Prowadzi zajęcia z Muzyki liturgicznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów oraz ze śpiewów diakońskich i kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. W ramach cyklu Chlebak komentarze głosił już w lipcu ubiegłego roku.
Aktywna obecność dominikanów w Internecie jest wpisana w trwającą osiem wieków tradycję głoszenia Ewangelii „wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”. Teraz, publikując kolejne odcinki licznych serii wideo, dominikanie korzystają z możliwości platformy YouTube, największej wirtualnej ambony na świecie – tak od końca 2018 roku funkcjonuje serwis Dominikanie.pl, nazywany „katolickim netfliksem”.