Już dzisiaj – w czwartek, 15 grudnia – zapraszamy Was na dwa wieczorne wydarzenia w Krakowie: adorację w kościele św. Idziego na końcu ul. Grodzkiej oraz katechezy i dyskusję w kapitularzu klasztoru przy ul. Stolarskiej. Bądźcie z nami!
Na ten dzień zaplanowaliśmy ostatnią część tryptyku pod hasłem «Liturgiczne „ja”»: wiemy już, że z powodu opóźnienia pociągu o. Łukasz nie dotrze do Krakowa na czas, ale zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Liturgię Godzin – tym razem będą to Nieszpory. Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 18:30 w kościele św. Idziego pod Wawelem. Szczegóły znajdziecie na stronie projektu, tam też są dotychczasowe nagrania.
Po spotkaniu u św. Idziego zapraszamy Was jeszcze do klasztoru przy Stolarskiej. Ojciec Tomasz Grabowski i ks. Krzysztof Porosło wygłoszą katechezy o Bożym Narodzeniu i jego oktawie, a po nich wezmą udział w dyskusji, którą poprowadzi Elżbieta Wiater. Na miejscu będzie można zakupić ich nową książkę pt. „Siedem tajemnic. O sakramentach”, która powstała na podstawie wcześniejszych katechez i od razu poprosić o autograf czy dedykację – więcej o publikacji przeczytacie we wnikliwej recenzji ks. Macieja Zachary na Liturgia.pl. Zapowiada się bardzo ciekawy wieczór!
Natomiast jutro – w piątek, 16 grudnia o 20:00 zapraszamy Was do wrocławskiego kościoła Dominikanów na adwentowy koncert i śpiewanie, które nazwaliśmy „Rorate coeli: Adwentowa pieśń tęsknoty”. Utwory powszechnie znane i obecne od wieków w tradycji przedświątecznego czasu będą śpiewane wspólnie przez chór i zgromadzoną publiczność, by później odsłonić swój muzyczny potencjał w nowych, artystycznych opracowaniach na chór i orkiestrę. Autorem aranżacji jest krakowski kompozytor i pedagog, dominikanin o. Dawid Kusz. Pragniemy również pokazać, że sztuka wysoka wcale nie musi być domeną zawodowych artystów. Do chóru i zespołu instrumentalnego – liczących prawie 50 osób! – obok zawodowych muzyków zaprosiliśmy także śpiewaków-amatorów oraz uczniów szkół muzycznych z Wrocławia, by ludziom z różnych pokoleń i muzycznych środowisk dać okazję odkrycia artystycznego potencjału chrześcijańskiego kalendarza, który przez wieki kształtował przeżywanie czasu i inspirował twórczość.
Koncert będzie transmitowany na naszym kanale YouTube, a więcej informacji znajdziecie już teraz na naszym blogu. Realizacja naszego projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU.