Zobaczcie, co przyszykowaliśmy dla Was na jesienne wieczory w ramach serii książkowej Mysterium Fascinans. Najlepszą rekomendacją będą chyba nazwiska autorów: Romano Guardini i ks. Maciej Zachara MIC.
To, co tkwi w postawie liturgicznej, co modli się, ofiarowuje i działa, to nie dusza, nie wnętrze, ale człowiek. Cały człowiek jest nośnikiem działania liturgicznego – pisze z przekonaniem jeden z ojców Ruchu Liturgicznego, Romano Guardini. Jego książkę „Liturgia i formacja liturgiczna” wydaliśmy właśnie po raz pierwszy w Polsce w serii Mysterium Fascinans. Czy jednak mamy dzisiaj autentyczne doświadczenie bycia „całym człowiekiem”? Guardini w niezwykle świeży sposób pokazuje, jak w czasach intensywnych poszukiwań tożsamości możemy w liturgii odnaleźć na nowo utraconą harmonię: ciała i duszy, jednostki i wspólnoty, tworzenia i przyjmowania daru tego, co stworzone.
„Boże, Ty przez przebaczenie i litość najpełniej okazujesz swoją wszechmoc, udzielaj nam nieustannie swojej łaski, abyśmy dążąc do obiecanego nam nieba, stali się uczestnikami szczęścia wiecznego”. Tak brzmi kolekta 26. niedzieli okresu zwykłego, obecna w liturgii rzymskiej nieprzerwanie od VII wieku. Co można wyczytać z tak lapidarnej modlitwy? Wydana przez nas książka ks. Macieja Zachary MIC „Modlitwy Kościoła. Kolekty niedziel i uroczystości Pańskich” udowadnia, że bardzo wiele. Autor nie tylko zarysowuje pokrótce historię każdej kolekty, ale przede wszystkim wyjaśnia obecne w nich teologiczne obrazy i pokazuje, jak dobrze wykorzystać potencjał tego elementu liturgii Eucharystii.
Obie świeżo wydane książki są już dostępne w naszym sklepie internetowym (odbiorcy naszego newslettera otrzymali w mailu specjalny kod rabatowy) oraz stacjonarnie, w sklepie przy Stolarskiej 12 w Krakowie oraz w wielu księgarniach w całej Polsce. Zachęcamy do lektury!