Dominikańska liturgia, kaznodziejstwo i wyrastająca z nich wspólnota, z zajęciami zarówno dla rodziców, jak i dla ich pociech – oto dlaczego warto, byście już teraz zarezerwowali miejsce na tegorocznych rekolekcjach liturgicznych Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Rekolekcje o… liturgii? Tak i nie: będą to rekolekcje, na których wprawdzie rozmawiamy o liturgii i o niej się uczymy, ale przede wszystkim liturgię celebrujemy i pozwalamy jej pięknu prowadzić nas i formować.

Jest jednak coś, co sprawia, że te rekolekcje są inne niż wszystkie, nawet inne niż nasze wrześniowe rekolekcje Mysterium fascinans: są to rekolekcje dla rodzin, w tym zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Nasze założenia to m.in. swobodny udział całych rodzin w liturgii, katechezy dedykowane rodzicom, ale też pewne oddzielne propozycje dla dzieci i młodzieży.

Jeśli jesteście rodzicami maluchów, wiecie doskonale, jak trudno jest znaleźć czas i energię na formację duchową, i to jeszcze taką, która zaangażuje zarówno rodziców, jak i dzieci – zapraszamy Was do starannie wybranych domów rekolekcyjnych, gdzie jako zespół Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego będziemy się starali pomóc Waszym rodzinom przygotować się na lepsze przeżycie Świętego Triduum Paschalnego lub pogłębić owoce Wielkanocy.

Przewidujemy w tym roku
aż 3 terminy i lokalizacje

Aż 3 terminy i lokalizacje:
Kielce · Szczyrk ·
Wadowice

1-3 marca 2024, Skorzeszyce

Przygotowanie do Triduum Paschalnego
Rekolekcjonista: Dawid Kołodziejczyk OP

Dawid Kołodziejczyk jest dominikaninem. Przez większość zakonnego życia zajmuje się sprawami administracji i finansów. W życiu kapłańskim prowadził grupy studenckie, duszpasterstwo rodzin, przygotowywania do sakramentu małżeństwa. Zajmował się także kilkoma projektami internetowymi.

Do Zakonu wstąpił w roku 2001, w 2008 roku przyjął święcenia prezbiteratu. Urodził się w Rzeszowie, jednak większość życia spędził w innych miastach. Duży sentyment żywi do Wrocławia, Krakowa i Warszawy, w której obecnie mieszka, od 2023 pracuje także w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym.

Od zawsze pasjonuje się Pismem Świętym, uwielbia góry, jeździ na łyżwach i rolkach, hobbystycznie uprawia squash, lubi wino, lekkie potrawy oraz dobre książki. Przede wszystkim jednak darzy miłością spotkania z ludźmi.

Od 2022 roku prowadzi ceniony podcast „Puzzle Wiary”, o którym sam pisze: „To jest chyba przede wszystkim moje poszukiwanie. Wiem, że bierność i brak poszukiwania jednoznacznie prowadzą do niewiary. Próba szukania i zbliżania się do tego, co jest wiarą, jak patrzymy na Boga, czym jest prawdziwa religijność może mnie jakoś umocnić”.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek wieczorem kolacją i zakończą w III niedzielę Wielkiego Postu obiadem po Mszy św. Termin jest w pełni dostępny dla wszystkich chętnych.

Pokaźnych rozmiarów ośrodek w Skorzeszycach dzieli niecałe pół godziny drogi samochodem z centrum Kielc (częściowo ekspresówką, a później trzeba mieć na uwadze odcinkowy pomiar prędkości). Trasa z Krakowa została znacząco zmodernizowana w ostatnich latach – pokonanie 140 km zajmie około 2 godzin; z Warszawy jest to 200 km, ale też około 2-2,5 godziny drogi, natomiast z Poznania 380 km. W domu znajdują się liczne udogodnienia, w tym sale do zabaw dla dzieci czy aneksy kuchenne na poszczególnych piętrach. Zależnie od pogody można korzystać z wielu udogodnień na miejscu: rozległego terenu zielonego, boisk, placu zabaw, wiaty na grilla, różnych spokojnych tras spacerowych.

15-17 marca 2024, Szczyrk (brak miejsc)

Przygotowanie do Triduum Paschalnego
Rekolekcjonista: Tomasz Zamorski OP

O. dr Tomasz Zamorski OP – ur. 1970 r. w Tarnobrzegu – dominikanin, kaznodzieja, rekolekcjonista, wykładowca homiletyki. Do Zakonu wstąpił w 1989 roku, a w 1996 r. przyjął święcenia kapłańskie.
Nagrał 100 odcinków serialu dla dzieci „Pandziochy” na kanale dominikanie.pl:

W 2015 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach obronił doktorat Sacramentum ordinis w narracjach kaznodziejskich Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Teologia, apologia, duchowość. Promotorem pracy był ks. prof. Jerzy Szymik.

Pracował w Krakowie jako duszpasterz młodzieży, w Warszawie był przeorem klasztoru św. Jacka i pracował w Fundacji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mieszka w Łodzi, gdzie współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski oraz pełni funkcję subprzeora, asystenta fraterni świeckich dominikanów oraz opiekuna kursów przedmałżeńskich.

Fascynuje go kaznodziejstwo, które według niego powinno być piękne, pogłębione i świadome biblijnego oraz teologicznego Źródła, a przede wszystkim bliskie człowiekowi. Tym właśnie próbuje rozpalić swoich słuchaczy i studentów.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek wieczorem kolacją i zakończą w V niedzielę Wielkiego Postu obiadem po Mszy św. Na ten termin zapraszamy szczególnie nowych uczestników (choć oczywiście uczestnicy z poprzednich lat także mogą się zapisać).

Szczyrk leży między Bielskiem-Białą i Żywcem, w stronę Wisły. Najszybszy dojazd z Krakowa (w połowie autostradą A4) zajmie 2 godziny lub krótszą, 100-kilometrową trasą przez Andrychów – ponad 2 godziny. Z Warszawy trzeba liczyć 4-5 godzin (trasa 400 lub 380 km), a z Wrocławia 3,5 godziny (270 km).

Komfortowy i nowoczesny ośrodek Górka w Szczyrku znajduje się na szczycie wzniesienia, skąd rozciąga się piękny widok i rozpoczynają się trasy spacerowe i wycieczkowe, a nawet przebiega tam szlak św. Jakuba. W okolicy można korzystać też z wielu udogodnień dla narciarzy.

19-21 kwietnia 2024, Wadowice

Mistagogia paschalna
Rekolekcjonista: Tomasz Nowak OP

Urodzony w 1971 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim, dominikanin, rekolekcjonista, kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, autor książek i audiobooków, youtuber. Ukończył szkołę budowlaną, w przeszłości był związany z subkulturami punkowymi i hippisowskimi.

Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1994 roku. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uzyskał tytuł licencjata teologii. Śluby wieczyste złożył w 2000 roku. Rok później przyjął święcenia kapłańskie i obronił pracę magisterską Droga do świętości według „Twierdzy wewnętrznej” świętej Teresy z Avila, napisaną pod kierunkiem Jarosława Kupczaka OP na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Był duszpasterzem młodzieży szkół średnich w duszpasterstwie „Przystań” w Krakowie, submagistrem nowicjatu w Poznaniu i Warszawie, a także duszpasterzem muzyków w Poznaniu, gdzie tworzył inicjatywę Wielbienia, z której wywodzą się rekolekcje „Na fali wielbienia”. Był inicjatorem Zaduszek Jazzowych w Poznaniu.

Od 2014 r. pracuje w Łodzi, od 2022 r. Dyrektor Ośrodka Kaznodziejskiego. Prowincjalny Promotor Mniszek. Razem z Adamem Szustakiem OP przewodniczy spotkaniom uwielbieniowym organizowanym w różnych miastach Polski. W 2022 roku przewodniczył XXVI Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbyło się pod hasłem „Na krańce świata”. Jego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka. Jest miłośnikiem jazzu, gra na instrumentach perkusyjnych.

Rozpoczynamy piątkową kolacją, a kończymy w IV niedzielę wielkanocną obiadem po Mszy św. Termin zaplanowaliśmy zwłaszcza z myślą o uczestnikach poprzednich edycji i mniejszych rodzinach (większość pokoi 2-, 3-osobowych), ale jest oczywiście otwarty dla wszystkich chętnych.

Ceniony dom rekolekcyjny w Wadowicach, prowadzony przez karmelitów bosych, jest położony przy Sanktuarium św. Józefa. Ośrodek bardzo często odwiedzał młody Karol Wojtyła. W pobliżu znajduje się wadowicka Bazylika Ofiarowania NMP oraz Muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II”, a także Kalwaria Zebrzydowska (14 km), Oświęcim (33 km) oraz Babiogórski Park Narodowy (45 km). Do dyspozycji gości jest m.in. kaplica, pokój do zabaw dla dzieci, winda, ogród i parking.

We wszystkich terminach

Zajęcia dla dzieci i młodzieży
Współprowadzący: Łukasz Miśko OP

Urodzony w Przemyślu. Od wczesnego dzieciństwa uczył się gry na pianinie. Będąc członkiem zespołu muzyki dawnej, poznał krakowskich dominikanów, którzy zrewolucjonizowali jego spojrzenie na muzykę liturgiczną. Zainspirowany sposobem modlitwy i śpiewu braci kaznodziejów, wstąpił do Zakonu w roku 2000.

W Zakonie posługiwał jako kantor i dyrygent. Wkrótce został skierowany do pracy w USA, gdzie posługiwał przez dekadę w różnych dominikańskich dziełach.

W lipcu 2019 roku powrócił do Polski, aby objąć stanowisko prezesa Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny i zamieszkał w krakowskim konwencie Ojców Dominikanów, gdzie posługiwał także jako duszpasterz kursów przedmałżeńskich. W 2020 roku został także powołany przez Generała Zakonu na członka Podkomisji ds. Muzyki Liturgicznej, działającej przy Komisji Liturgicznej Zakonu.

Rozmiłowany w pielgrzymowaniu szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii, ceni sobie pracę z uczniami i studentami oraz teologiczne dyskusje.

Siostry i bracia dominikanie

Rekolekcje współtworzą także siostry z czynnego Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, które wnoszą wiele radości i twórczego zapału w zajęcia z dziećmi, a także inne punkty programu.
Tradycyjnie zajęcia dla młodzieży oprócz o. Łukasza prowadzą bracia dominikanie: diakon lub brat kleryk. W tym roku będą to pracujący w Ośrodku dk. Szymon Bialik i br. Marcin Porożyński (w wybranych terminach).

Nie zabraknie oczywiście także naszych niezastąpionych wolontariuszy (zainteresowanych zapraszamy do kontaktu) oraz pracowników Ośrodka.

Warunkiem organizacji każdego z 3 terminów jest zebranie odpowiedniej grupy uczestników. Aby wszystkie terminy mogły dojść do skutku, prosimy Was o pomoc w informowaniu o naszych rekolekcjach i dotarciu do wszystkich, którzy mogą być nimi zainteresowani. Wasza osobista rekomendacja będzie najcenniejszą reklamą!

Jak było w poprzednich latach?

Pierwsza edycja naszych rekolekcji zgromadziła w Szczyrku w Wielkim Poście 2022 setkę uczestników. Na wiosnę 2023 roku zorganizowaliśmy dwa wielkopostne terminy, każdy o podobnej liczebności jak rok wcześniej: w Kazimierzu Biskupim koło Poznania i w Kielcach.

Zgłoszenia i zasady uczestnictwa

Zapisy przyjmujemy poprzez formularz, podane ceny obejmują noclegi, pełne wyżywienie i koszty uczestnictwa. Dodatkowo honorujemy Kartę Dużej Rodziny, udzielając jej posiadaczom 5% rabatu, zgodnie z regulaminem.

Dzieci

390 zł

Cena dotyczy dzieci w wieku 3-11 lat (uwaga: w Wadowicach dodatkowa kwota 50 zł/dziecko).


  •  Propozycja równoległych zajęć
  • Modlitwy razem z rodzicami
  •  Pełne wyżywienie

Zgłoś Was teraz

Dorośli i młodzież

470 zł -5% z KDR

Cena dotyczy wszystkich uczestników w wieku 12 lat i starszych. Bezzwrotna zaliczka za całą rodzinę do wpłacenia przy zgłoszeniu wynosi 500 zł. Dojazd na miejsce we własnym zakresie.


  •  Od kolacji w pt. do obiadu w ndz.
  • Pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe i studio
  • Bezpłatny parking

Zgłoś się teraz

Najmłodsi

0 zł

Dzieci, które nie ukończyły 3. roku życia, uczestniczą z rodzicami bez dodatkowych opłat.


  • Bez oddzielnego łóżka
  •  Bez oddzielnych posiłków
  •  Bez oddzielnych zajęć

Zgłoś Was teraz

„Jak doskonale wiemy, rodzic jest tym, który na co dzień przekazuje ogrom różnych wartości, w tym przekazuje wiarę. Dlatego też chcemy, żeby częścią tych rekolekcji było wprowadzenie w taki sposób przekazu wiary, który jest i przystępny dla rodzica, i ciekawy dla dziecka”

o. Mirosław Pilśniak OP

Rekolekcjonista pierwszej edycji

Odpowiedzi na częste pytania

Czy są jeszcze miejsca?

Tak, jeśli formularz umożliwia przesłanie zgłoszenia, oznacza to, że są jeszcze wolne miejsca. Kiedy ich zabraknie, niezwłocznie przestaniemy przyjmować zgłoszenia i otworzymy listę rezerwową.

Czy organizatorzy zapewniają zajęcia dla dzieci?

Tak, planujemy zaproponować uczestnikom w wieku od 3 lat katechezę, twórcze zajęcia i wspólną zabawę – zwłaszcza w sobotę. Dokładny kształt tych zajęć, podział na grupy itp. zależeć będzie od przekroju wiekowego dzieci. Uczestnictwo w zajęciach będzie dobrowolne i ostateczna decyzja będzie należała do rodziców (można ją zmienić nawet po zaznaczeniu odpowiedniego pola w formularzu – to dla nas informacja orientacyjna).

Czy organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie na miejscu?

Tak, każdy uczestnik będzie miał zarezerwowany nocleg i pełne wyżywienie (od piątkowej kolacji do niedzielnego obiadu włącznie) w ośrodku, w którym odbywać się będą rekolekcje. Jedynie dla najmłodszych dzieci, towarzyszących rodzicom (uczestniczących bezpłatnie) nie są przewidziane oddzielne łóżka i porcje posiłków. Nie ma możliwości uczestnictwa w rekolekcjach bez wykupienia noclegów.

W miarę napływu zgłoszeń będziemy przyporządkowywać pokoje – prosimy mieć na uwadze, że ich struktura nie zawsze będzie odpowiadała liczebności rodzin, więc jedna rodzina może mieć do dyspozycji np. dwa mniejsze pokoje (ale nigdy nie łączymy kilku rodzin w jednym pokoju).

Czy organizatorzy zapewniają parking?

Tak, bezpośrednio pod wszystkimi trzema ośrodkami rekolekcyjnymi znajduje się parking niestrzeżony, z którego uczestnicy rekolekcji będą mogli skorzystać bezpłatnie.

Czy mogę przyjechać w przypadku konieczności zachowania diety?

Tak, dołożymy starań, aby zapewnić odpowiednie menu także dla osób, u których spożycie nieodpowiedniego posiłku zagraża zdrowiu lub życiu. Natomiast w przypadku diet wynikających z indywidualnych upodobań, gospodarze proszą o daleko idące umiarkowanie w wyrażaniu zapotrzebowań, ponieważ trudno w przypadku tak dużej grupy przygotować specyficzne posiłki dla znaczniejszej liczby osób.

Prosimy o zaznaczenie diety w formularzu zgłoszeniowym przy danych osobach – jest to dla nas informacja orientacyjna, następnie prosimy o uszczegółowienie informacji w odpowiedzi na e-mail potwierdzający przyjęcie zgłoszenia: prosimy wskazać typ diety oraz rodzaje pokarmów pożądanych i niepożądanych.

Czy możemy być nieobecni na niektórych zajęciach?

Tak, nie sprawdzamy obecności podczas zajęć, a uczestnictwo zawsze jest decyzją uczestnika (lub rodziców w przypadku dzieci). Tak więc jeśli wiecie, że opieka nad dziećmi nie pozwoli Wam w uczestnictwie w całym programie dnia albo nie możecie przyjechać w piątek na rozpoczęcie lub musicie wyjechać w niedzielę przed obiadem – nie ma problemu, możecie bez obaw przesłać zgłoszenie i uczestniczyć w takim wymiarze, jaki dla Was jest dogodny i możliwy (mając jedynie na uwadze, że nie będzie to oznaczało zmniejszenia opłaty za uczestnictwo).

Czy możecie mi podać dane do przelewu?

Tak, dane do wpłaty są dostępne na stronie zgłoszenia, ale dostępne dopiero po potwierdzeniu adresu e-mail (którego nie można pominąć). Jeśli nie są wystarczające, prosimy o indywidualny kontakt z podaniem numeru zgłoszenia. Prosimy nie dokonywać wpłat na inne konta.

Czy możemy liczyć na zniżkę?

Tak, dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny przewidzieliśmy symboliczny rabat, zdając sobie sprawę, że niezależnie od ilości osób, to wydatek z jednego budżetu. Niestety, nie możemy zaproponować większego rabatu, ponieważ opłaty skalkulowane są w ten sposób, aby pokryły ponoszone koszty organizacyjne. Można jednak zasygnalizować taką potrzebę – jeśli znajdą się darczyńcy, którzy zechcą pokryć lub dofinansować uczestnictwo rodziny lub rodzin, od razu damy Wam znać. Przypominamy także o zwiększeniu świadczenia rodzinnego (Rodzina 800+) od stycznia 2024 roku, co może być pomocne przy planowaniu budżetu.

Gdzie mam się zgłosić po przyjechaniu na miejsce?

Rejestracja uczestników odbędzie się w budynku ośrodka – będzie tam czekała na Was nasza rekolekcyjna recepcja za głównym wejściem. Będziemy prosić o okazanie otrzymanego w czwartkowym e-mailu kodu QR (lub okazanie dokumentu tożsamości i numeru zgłoszenia). Prosimy pamiętać, że pokoje będą dostępne dopiero od godziny 15:00 w piątek.

Czy podane terminy są gwarantowane?

Dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej zaplanować i zorganizować każdy z terminów rekolekcji. Miejsc szukaliśmy od wielu miesięcy, dokładnie je sprawdzając, aby były komfortowe i ciepłe, zawsze staramy się przygotować rekolekcje w najdrobniejszym szczególe: przygotowujemy modlitewniki z potrzebnymi tekstami, identyfikatory z imionami, materiały plastyczne dla dzieci i wiele innych drobiazgów.

Budżet skalkulowaliśmy tak, aby obciążyć uczestników możliwie niskimi opłatami, ale jednocześnie opłaty muszą pokryć ponoszone przez Fundację koszty – przy założeniu, że zarezerwowane miejsca zostaną zapełnione. Gdyby tak się nie stało do końca grudnia, a nawet do końca stycznia, w regulaminie zastrzegliśmy ewentualność odwołania co najmniej jednego z terminów (cieszącego się najmniejszą popularnością) – w takim wypadku poinformujemy o tym wszystkich zainteresowanych i zwrócimy całą wpłatę lub umożliwimy przeniesienie się na inny dostępny termin.

Zachęcamy do możliwie wczesnych zgłoszeń oraz udostępniania informacji o rekolekcjach swoim znajomym – aby listy zapełniały się jak najszybciej; mamy nadzieję że będziemy mieli okazję spotkać się w tym roku trzykrotnie!

Czy, chcąc zarezerwować sobie zawczasu miejsce, mogę przesłać teraz formularz, a przelew zlecić w przyszłym miesiącu?

Nie, prosimy bowiem zwrócić uwagę, że zgłoszenie jest wpisywane na listę dopiero po zaksięgowaniu wpłaty zaliczki (a nie w momencie przesłania formularza) – prosimy więc, aby dokonywać wpłat w możliwie krótkim czasie po przesłaniu zgłoszenia (najlepiej bezpośrednio lub w ciągu 24 godzin). Wcześniejsze przesłanie formularza niczego nie przyspieszy, nie stanowi też rezerwacji miejsca. Nie przyjmujemy też płatności w ratach.

Mimo zlecenia przelewu w banku, nie otrzymałem mailowego potwierdzenia, a na stronie moja wpłata nie jest odnotowana. Czy mam się niepokoić?

Nie; jeżeli zlecasz przelew ze swojego banku (a nie poprzez szybkie płatności lub płatność kartą), może upłynąć nawet kilka dni roboczych zanim dotrze na nasze konto, dlatego prosimy odczekać co najmniej 5 dni roboczych przed zgłoszeniem nam problemu z wpłatą.

Po kilku dniach oczekiwania nadal nie otrzymałem mailowego potwierdzenia. Czy wysyłać nowe zgłoszenie?

Nie; niekiedy mailowe potwierdzenia wpadają do folderu „Spam” (poczta śmieciowa) lub „Oferty” – tam więc należy w pierwszej kolejności sprawdzić. Jeśli mimo wszystko nie ma maila od nas, prosimy o indywidualny kontakt – wyślemy go ponownie. Każde zgłoszenie musi jednak być potwierdzone mailem (jego brak oznacza zazwyczaj, że zgłoszenia w ogóle nie otrzymaliśmy).

Czy muszę wpłacić z góry całą kwotę?

Nie, do rezerwacji miejsc wymagana jest jedynie wpłata zaliczki w wysokości 500 zł od zgłoszenia (czyli za całą rodzinę). O wpłatę pozostałej części opłaty będziemy prosić dopiero na około 2-3 tygodnie przed rekolekcjami – przypomnimy o tym mailem, ale prosimy też o branie tej opłaty pod uwagę na luty lub marzec.

Czy otrzymam zwrot zaliczki, jeśli się rozmyślimy?

Nie, zaliczka zasadniczo jest bezzwrotna. Zgodnie z regulaminem projektu, zwrócimy ją jedynie w przypadku odwołania wydarzenia lub konieczności wprowadzenia innych zmian. W bardzo poważnych sytuacjach losowych, będziemy starać się zwrócić przynajmniej część zaliczki – będzie to jednak indywidualna decyzja, uzależniona od okoliczności.

Czy musimy zabrać coś szczególnego?

Nie, wszystko, co nieoczywiste dla rodzinnego wyjazdu, staramy się zapewnić na miejscu, w cenie pobytu: w pokojach znajdziecie pościel i ręczniki (dla każdego członka rodziny od 3 lat wzwyż), zapewnimy 3 posiłki dziennie plus przekąski w przerwach między zajęciami. Czekać będą na Was także śpiewniki, w których znajdziecie teksty pieśni i liturgii (więc nie trzeba zabierać innych śpiewników ani księgi Liturgii Godzin, chyba że wolicie z niej korzystać), a dla dzieci materiały plastyczne. W pokojach powinno być także dostępne Pismo Święte (zależy od ośrodka). Pamiętajcie jednak o ulubionych zabawkach, potrzebnych lekach i wedle uznania np. długopisie do notowania.

Mam inne pytania

Jeżeli nadal masz pytanie dotyczące warsztatów, możesz zapoznać się z regulaminem. Zapraszamy też do skorzystania z czatu na dole strony (w dni robocze) lub napisania na adres [email protected] – z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zobacz kim jesteśmy

Jesteśmy przekonani, że siła Kościoła zależy od tego, w jaki sposób celebruje się liturgię. Dla większości katolików udział we mszy jest podstawową formą przeżywania wiary. Od tego, co zobaczą, usłyszą i przeżyją na mszy zależy jakość ich wiary. Dlatego uczymy wiary i udostępniamy narzędzia do jej przeżywania w liturgii. Wierzymy, że dzięki temu odnowi się Kościół.

Rekolekcje odbędą się w wybranych ośrodkach rekolekcyjnych w Świętokrzyskiem, Małopolsce i na Śląsku.

Kontakt z organizatorem:
Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
ul. Stolarska 6/30, 31-043 Kraków

tel. (+48) 12 362 69 32 wew. 7
e-mail: [email protected]
Inne możliwości kontaktu z nami




    Chcę dostawać także aktualności na podany adres.